Sprzedaj swoją nieruchomość w Hiszpanii

Jeśli rozważasz sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii, jest wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę. W tym dziale znajdziesz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby móc podjąć właściwą decyzję dotyczącą Twojej nieruchomości. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, chcieliby Państwo uzyskać naszą pomoc lub opinię, prosimy o kontakt z nami.

Profesjonalna sesja zdjęciowa

Numer jeden krok, kiedy lista nieruchomości na sprzedaż. Zdjęcia muszą wydobyć elementy Twojej nieruchomości, bez bycia nierealistycznym. Ponadto każde zdjęcie musi opowiedzieć historię - dać pełny obraz i zaimponować. Zazwyczaj bierzemy między 10-20 zdjęć, więcej niż wystarczająco, aby obudzić zainteresowanie.

Opis

Opis, który sprzedaje. Dobry i pouczający opis służy kilku celom, które zwiększają szansę na przyciągnięcie klientów. Wielu nabywców nieruchomości ma ograniczoną wiedzę na temat okolicy, urbanizacji i wszystkich ukrytych klejnotów Twojej nieruchomości. My zadbamy o to, aby nic nie zostało pominięte, a czytelnik poczuje się tak, jakby sam tam był.

Plany pięter

Plany pięter są koniecznością w wielu krajach, ale w Hiszpanii jest to tylko niewielka część nieruchomości na sprzedaż, które oferują to. Kiedy wymieniamy nieruchomości, zawsze tworzymy plan piętra Twojej nieruchomości. Jest to niezbędne dla potencjalnego klienta, aby zrozumieć układ i możliwości Twojej nieruchomości.

Sieć agentów

Dystrybucja do agencji jest kolejnym kluczowym elementem. Costa del sol posiada blisko 1.000 indywidualnych agentów lub agencji - zapewniamy, że każdy z nich wie o Twojej nieruchomości. Jesteśmy częścią kilku różnych sieci agencyjnych, jak również posiadamy obszerną bazę danych e-mail.

Reklamy online

W ramach naszej ogólnej reklamy, Państwa nieruchomość zostanie zamieszczona na kilku międzynarodowych portalach nieruchomości, na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Wyślemy również Państwa nieruchomość do naszej bazy danych z ponad 9.000 prywatnych nabywców i inwestorów.

Broszura Pdf

Broszura w formacie pdf, dla tych, którzy chcą bliżej przyjrzeć się Państwa nieruchomości, lub do wysłania przyjacielowi. Broszura może być pobrana z naszej strony internetowej, a link do oglądania online może być udostępniony. Oczywiście każdy może ją wydrukować, a będzie wyglądała rewelacyjnie!

Wirtualna wycieczka 3D

Oferuje zainteresowanym klientom możliwość obejrzenia nieruchomości - bez konieczności przebywania w niej. Może być bardzo przydatne, zwłaszcza dla specjalnych właściwości i właściwości z nietypową dystrybucją. Jest to opcja, którą możemy dodać do Twojego pakietu ofertowego.

Wzrost reklamy

Boosting to opcja zwiększenia ekspozycji na mediach społecznościowych, Google Adwords, portalach z nieruchomościami itp. To może pomóc stworzyć uwagę o swojej nieruchomości i przyspieszyć proces sprzedaży. Jest to opcjonalny dodatek, który możemy dodać do Twojego pakietu ofert, dostosowany do Twojej nieruchomości.

Uzyskaj najwyższą cenę za swoją nieruchomość

Sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii może mieć wiele różnych powodów, ale tylko jeden cel - zmaksymalizować ostateczną cenę sprzedaży. Wiedza, odpowiednia strategia i właściwe działania pozwolą to osiągnąć, a my będziemy dumni mogąc być częścią tego procesu. Podchodząc do nowej nieruchomości, którą chcemy włączyć do naszego portfolio, zawsze zaczynamy od analizy rynku i nieruchomości. Sprawdzamy, co było wcześniej i co jest obecnie na rynku, za ile zostało sprzedane i jak wysoki jest popyt na dany obszar i typ nieruchomości. Następnym krokiem jest wizyta w Państwa nieruchomości, aby uzyskać poczucie i zrozumienie nieruchomości i jej zalet. Wszystko razem jest w stanie zaproponować, co będzie najlepszym sposobem na sprzedaż nieruchomości i za jaką cenę.

Jedna osoba kontaktowa

Kiedy wymieniasz nieruchomość z nami, zawsze będziesz miał do czynienia z tą samą osobą, która jest odpowiedzialna za Twoją nieruchomość. Zapewniamy natychmiastową informację zwrotną, ogólne comiesięczne followupy i zapewniamy szybką obsługę wszystkich zapytań. W rezultacie, masz gwarancję procesu sprzedaży bez bólu głowy, problemów i stresu.

Klucze i ustalenia dotyczące oglądania

Jeśli mieszkasz w nieruchomości siebie, będziemy zawsze zorganizować wszelkie widoki z tobą, z jak największym wyprzedzeniem czasowym, jak to możliwe. Będziemy zawsze kontaktować się z Tobą przez telefon i pocztą, lub w inny sposób, który uzgodniliśmy. Jeśli nie mieszkasz w nieruchomości, często jest to korzystne, aby zostawić komplet kluczy z nami. Doradzimy Ci przed jakimkolwiek oglądaniem i będziemy w stanie zorganizować oglądanie bez opóźnień. Łatwe oglądanie zawsze zwiększa szansę na sprzedaż nieruchomości. Po obejrzeniu nieruchomości na sprzedaż, zapewniamy Państwu natychmiastową informację zwrotną.

Umowa sprzedaży

- Wymóg prawny przy sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii

Istnieją typowe dwa różne rodzaje umów listingowych, wyłączne i niewyłączne. Oba służą do określenia warunków sprzedaży Państwa nieruchomości, w tym płatności na rzecz agencji. My używamy tylko umów bez sprzedaży-niepłatnych i zawsze dostosowujemy warunki do Państwa sytuacji.

Niewyłączna umowa jest najbardziej powszechne, i pozwala mieć swoją własność na sprzedaż z kilku agencji. W rezultacie, masz więcej agencji próbuje sprzedać swoją własność, jak nie muszą dzielić prowizję aukcji z innymi agencjami. W tym samym czasie będziesz musiał również zarządzać przeglądami, kluczami i komunikacją między kilkoma różnymi agencjami. W zależności od nieruchomości, niewyłączna umowa sprzedaży nie zawsze jest najbardziej efektywnym sposobem sprzedaży nieruchomości. Czas trwania niewyłącznej umowy nie jest ograniczony w czasie i może być anulowany z 14-dniowym wyprzedzeniem.

Umowa na wyłączność zobowiązuje Państwa do korzystania z usług tylko jednej agencji w celu sprzedaży Państwa nieruchomości. Korzyści jest wiele i często jest to preferowane rozwiązanie wśród zagranicznych właścicieli nieruchomości. Załatwiamy wszystkie sprawy związane z oglądaniem, dorabianiem kluczy, przygotowaniem opinii, oglądaniem itp. oraz zapewniamy profesjonalną prezentację nieruchomości. Na podstawie umowy na wyłączność współpracujemy z wszystkimi innymi agencjami i zapewniamy dostarczenie im wszystkich niezbędnych informacji. Gwarantujemy również, że pokażemy Państwa nieruchomość w dowolnym dniu i o dowolnej porze. Dzięki temu inne agencje wiedzą, że z Avante łatwo jest umówić się na prezentację. Czas trwania umowy na wyłączność wynosi zazwyczaj 3-12 miesięcy i często jest skonstruowany tak, że nie ma sprzedaży - nie ma wynagrodzenia.

Jakieś pytania?

  F.A.Q. - Sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii

  - O co najczęściej pytają nas nasi klienci

  Do sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii potrzebne są dokumenty potwierdzające własność nieruchomości. Takim dokumentem jest nota simple. Ponadto, aby sprzedać nieruchomość w Hiszpanii, obowiązkowe jest posiadanie certyfikatu energetycznego. Certyfikat energetyczny kosztuje od 1 do 200 €. Jeśli korzystasz z agencji do sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii, musisz również przedstawić ważny dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty), oraz ostatnie rachunki za Ibi, Basura i opłaty komunalne.

  Rynek nieruchomości na Costa del sol, a w szczególności Marbella jest w ruchu przez cały rok. Zawsze jest kupujący, szukający odpowiedniej nieruchomości na sprzedaż. Jednakże, niektóre okresy są bardziej zajęte niż inne, więc aby sprzedać nieruchomość w Hiszpanii, czas jest niezbędny. Początek roku, styczeń i luty to zazwyczaj najwolniejsze miesiące w roku. Ludzie dochodzą do siebie po świętach i nowym roku, a w rezultacie nie są w nastroju do wydawania pieniędzy. Od marca do lipca jest dużo pracy, a nabywcy mają wiele okazji do odwiedzenia Hiszpanii na wakacje. Koniec lipca, sierpień i wrzesień są zazwyczaj zbyt gorące, a kupujący przyjeżdżają tutaj, aby odpocząć. Od końca września do początku grudnia znów jest tłoczno, a my mamy wielu kupujących.

  Jeśli nie jesteś obecny w Hiszpanii, kiedy Twoja nieruchomość jest sprzedawana, Twój prawnik może się tym zająć. Z pełnomocnictwem, podpisanym przez notariusza, Twój prawnik może zająć się całą sprzedażą. Dzięki tej konfiguracji, możesz sprzedać nieruchomość w Hiszpanii bez konieczności przebywania w kraju.

  Aby sprzedać nieruchomość w Hiszpanii, nie ma problemu, jeśli mieszkasz za granicą. Wystarczy, że dostarczysz swojemu prawnikowi pełnomocnictwo (POA). Z tym pełnomocnictwem, Twój prawnik może przeprowadzić wszystkie aspekty sprzedaży nieruchomości. Jeśli potrzebujesz znaleźć dobrego prawnika, spójrz na tych, których polecamy tutaj.

  Istnieją dwa rodzaje podatku do zapłacenia, plusvalia i zyski kapitałowe (CGT). Plusvalia wynosi od 2-4% rocznie, od wartości publicznej nieruchomości. Zyski kapitałowe wynoszą od 19-23% od zysku osiągniętego przy sprzedaży nieruchomości.

  Koszty sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii są podzielone na dwie części, koszty sprzedaży i podatek. Koszty sprzedaży to opłata dla agencji, oraz wszelkie dodatkowe działania marketingowe. Większość agencji na Costa del Sol pobiera między 4-6% od końcowej ceny zakupu. Praca z agencją pozwala na uzyskanie wyższej ceny za nieruchomość, w porównaniu do sprzedaży prywatnej. W rezultacie, koszty są pokrywane przez zysk. Potrzebne jest również ważne świadectwo energetyczne CEE, które kosztuje 1-200 €. Istnieją dwa rodzaje podatku, plusvalia i zyski kapitałowe (CGT). Plusvalia wynosi od 2-4% rocznie, od publicznej wartości nieruchomości. Podatek od zysków kapitałowych wynosi od 19-23% od zysku osiągniętego przy sprzedaży nieruchomości.

  Średni czas potrzebny na sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii, zależy od wielu czynników. Rodzaj nieruchomości, lokalizacja i cena. Znaczna większość rynku składa się z mieszkań od 150.000-500.000 €. W związku z tym, te nieruchomości często sprzedają się szybciej niż przeciętnie. Im droższa, większa i bardziej wyjątkowa jest nieruchomość, tym dłużej może trwać jej sprzedaż. Niektóre lokalizacje mogą kilka razy więcej wyświetleń niż przeciętnie, na przykład nieruchomości przy plaży. Ostatnim czynnikiem jest cena, kluczowy element. Jeśli cena jest zbyt wysoka, nieruchomość nie będzie przyciągać żadnego zainteresowania. W rezultacie może być na rynku przez lata. Dla prawidłowo wycenionej nieruchomości średnie czasy sprzedaży to:

  • 100.000-500.000 1-4 miesiące
  • 500.000-2.000.000 2-6 miesięcy
  • 2.000.000+ 4-12 miesięcy

  Aby sprzedać nieruchomość w Hiszpanii prywatnie, potrzeba trochę czasu, wysiłku i wiedzy o rynku. Dla niektórych właścicieli nieruchomości jest to wykonalne podejście, które czasami będzie dobrą decyzją. W większości przypadków jednak, nieruchomość nie osiągnie takiej samej ceny sprzedaży jak w przypadku sprzedaży za pośrednictwem agencji. Ponieważ nabywcy nieruchomości na Costa del Sol pochodzą z całego świata, dotarcie do nich może być bardzo trudne. W rezultacie, mniej osób jest zainteresowanych Twoją nieruchomością, a osiągnięta cena jest niższa. Zawsze chętnie damy Ci wgląd w to, jakiej wartości możesz się spodziewać, jeśli sprzedajesz za naszym pośrednictwem.

  pl_PLPolski