Nieruchomości na sprzedaż na Costa del Sol

Nieruchomości na sprzedaż w Marbelli w Hiszpanii

Marbella jest najbardziej znanym miastem na Costa del Sol od lat 70-tych i nadal jest magnesem przyciągającym turystykę, inwestycje i ekspatów. Gmina Marbella obejmuje bardzo duży obszar, na którym znajduje się wiele mniejszych miast, takich jak Nueva AndaluciaSan PedroLa Quinta i wiele więcej. Jeśli szukasz nieruchomości na sprzedaż w Marbelli, masz duży wybór. W ciągu ostatnich 40 lat nastąpił ciągły napływ nowych konstrukcji wszelkiego rodzaju willi, kamienic i apartamentów we wszystkich przedziałach cenowych. W centrum miasta większość mieszkańców jest pochodzenia hiszpańskiego, a większość nieruchomości na sprzedaż ma typowy hiszpański standard. Mały obszar z willami znajduje się również na obrzeżach centrum. Ceny są średnie jak na ten obszar, z wyjątkiem mieszkań na sprzedaż przy plaży, które są nieco powyżej średniej.

Poruszając się z centrum Marbelli w kierunku Złota Milaceny rosną, a w wielu przypadkach również jakość konstrukcji. Marbella ma wiele do zaoferowania, kulturalnie, gastronomicznie i nocnie! Każdego roku Marbella gospodarzem wielkiego  festiwal muzyczny Starlite u podnóża gór za miastem obok ekskluzywnej dzielnicy Sierra Blanca. W centrum jest też ewentualnie wizyta w fantastycznym urokliwym miejscu stara część Marbelli. Atmosfera tutaj może sprawić, że zapomnisz, że jesteś w jednym z najpopularniejszych europejskich miejsc wakacyjnych. Kwestie administracyjne, unieważnienie pozwoleń na budowę i problemy prawne były przyczyną bardzo niewielu pozwoleń na budowę w Marbelli w latach 2004-2015. Z tego powodu w okolicy jest bardzo mało nowych budowli.

 

Mieszkania na sprzedaż w Marbelli w Hiszpanii

Kupno mieszkania w Marbelli to często bardzo dobra inwestycja, gdyż zapotrzebowanie na mieszkania po remoncie jest bardzo duże. Międzynarodowa reputacja utrzymuje ceny na wysokim i stabilnym poziomie. Jeśli chcesz znaleźć mieszkanie na sprzedaż, ważne jest, aby trochę rozeznać się w tych obszarach. Współpraca z profesjonalnym agentem w celu uniknięcia pułapek zawsze będzie dodatkowym atutem.

Nieruchomości na sprzedaż w Marbelli są bardzo zróżnicowane pod względem ceny, jakości i lokalizacji. Ogólnie rzecz biorąc, ceny mieszkań na sprzedaż w centrum wahają się od 250 000 € do 600 000 € za mieszkanie z 2 lub 3 sypialniami. Im bliżej Golden Mile i plaży, tym wyższe ceny. Najdroższe są Puente Romano i Sierra Blanca. Cena za 2 pokojowe mieszkanie zaczyna się od około 700 000 €, a cena dużego 3-4 pokojowego mieszkania na sprzedaż z panoramicznym widokiem to około 1.500.000 - 3.000.000 €. Większość mieszkań na sprzedaż w Marbelli kosztuje od 400 000 € do 1 000 000 €.

Kupno nieruchomości w Hiszpanii

Zakup nieruchomości w Hiszpanii to początek wielkiej, pełnej wrażeń przygody. Pierwszym krokiem, o którym musisz się zdecydować, jest budżet. Kupując nieruchomość w Hiszpanii, koszty zakupu wynoszą około 13-14% (patrz na dole tego artykułu). Koszty zakupu są szczególnie ważne w przypadku finansowania zakupu. Hiszpańskie banki sfinansują maksymalnie 80% ceny nieruchomości, z wyłączeniem kosztów. Jeśli potrzebujesz więcej porad dotyczących finansowania, współpracujemy z kilkoma bankami i pośrednikami finansowymi i chętnie pomożemy.

Szukając nieruchomości na sprzedaż pamiętaj, że mamy dostęp do wszystkich nieruchomości na sprzedaż. Częściowo dzięki sieciom, których jesteśmy częścią, a częściowo dzięki dobrym relacjom, jakie utrzymujemy z pozostałymi agencjami. W rezultacie nie musisz angażować wielu różnych agencji lub agentów, ale tylko jedną lub dwie. W tym przewodniku opisujemy proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii i wyjaśniamy poszczególne kroki. Jeśli są jakieś elementy, w których chciałbyś uzyskać więcej informacji, nie wahaj się z nami skontaktować. Możesz pisać na czacie na żywo, wyślij nam wiadomośćlub zadzwoń

Przeczytaj całość przewodnik po zakupie nieruchomości w Hiszpanii tutaj.

pl_PLPolski