Nowe inwestycje i nieruchomości poza planem

Nowe inwestycje na Costa del Sol obejmują głównie duże lub małe kompleksy apartamentów i małe kompleksy willi. To może być w fazie projektu, w budowie lub niedawno zakończone. Wille poza planem to pojedyncze lub więcej willi. Południowa Hiszpania jest w bardzo pozytywnej fazie z rosnącą turystyką i cenami nieruchomości zarówno na rok 2017, jak i 2019. W rezultacie istnieje wiele nowych projektów na Costa del Sol, a także wiele do śledzenia. Jako nabywca nieruchomości, jest to luksusowa sytuacja, w której istnieje wiele różnych nowych inwestycji do wyboru. Oczywiście, istnieje również duża różnorodność off-plan willi na sprzedaż, dostosowane do Ciebie. Chociaż proces zakupu willi off-plan lub apartamentu w nowej inwestycji są podobne, istnieją pewne istotne różnice.

Faza projektu

Pierwszy krok, w którym osoba fizyczna, firma, deweloper lub grupa tworzy ramy projektu. Często będzie to właściciel gruntu, architekt, budowniczy, a czasami agent handlowy. Wszystkie role mogą być w ramach tego samego podmiotu, co jest często spotykane w przypadku mniejszych projektów. Istnieje nieskończenie wiele możliwości, jak zorganizować wewnętrzne funkcjonowanie projektu willi lub nowego osiedla. W rezultacie, ważne jest, że jest jasne, kto ma odpowiedzialność za co.

Finansowanie

Bank lub inwestor jest zazwyczaj zaangażowany w zarządzanie finansowe projektem nieruchomości. Niektóre projekty będą miały wystarczające finansowanie, które umożliwi realizację projektu niezależnie od sprzedaży. Jednak w przypadku większości nowych projektów i nieruchomości off-plan, sprzedaż jest potrzebna do rozpoczęcia projektu. W przypadku pojedynczych willi budowa rozpoczyna się często wtedy, gdy w zasięgu ręki jest kupiec. Około 50% projektów willowych rozpocznie budowę niezależnie od kupca. Większe nowe projekty apartamentów i kamienic często opierają się na finansowaniu bankowym. Typowa konfiguracja będzie polegała na tym, że deweloper zapewni pewną kwotę gwarancji oraz działkę. Bank sfinansuje projekt, gdy 50% dostępnych mieszkań zostanie sprzedanych. W tym rodzaju finansowania, bank nie ryzykuje finansowania projektu, który nie może sprzedać.

Płatność i ramy czasowe

Dużą zaletą inwestowania w projekt, lub coś w budowie, są elastyczne terminy płatności. Normą zarówno dla małych jak i dużych projektów jest to, że płatności mogą być dokonywane zgodnie z budową. W przypadku nowych projektów opłata rezerwacyjna wynosi często 6-10.000 €, ale może być wyższa w przypadku projektów luksusowych. Z umową rezerwacyjną w miejscu, twój prawnik zrobi due diligence i przejdzie przez umowę PPC. PPC to skrót od Private Purchase Contract, i zawiera wszystkie warunki dotyczące zakupu nieruchomości. PPC jest podpisywany w ciągu 30 dni, i obejmują dalsze płatności, między 10-30% ceny zakupu. Pozostała część jest płacona w ratach miesięcznych, zgodnie z kamieniami milowymi lub po zakończeniu budowy. Willa trwa około 12 miesięcy, aby zbudować. Kompleks apartamentów trwa 18-24 miesięcy, aby zakończyć.

Dostawa i realizacja

Po zakończeniu budowy, nowa nieruchomość potrzebuje kilku licencji zanim będzie Twoja. Deweloper musi oficjalnie ogłosić zakończenie budowy za pomocą licencji "final de obra". Aby to zrobić, deweloper musi dostarczyć różne dokumenty techniczne, w tym certyfikat ubezpieczenia. Każda nowa budowa w Hiszpanii objęta jest 10-letnią gwarancją na błędy budowlane. Drugą niezbędną licencją jest "licencja pierwszego zawodu" (licence de primera occupation). Licencja ta potwierdza, że nieruchomość jest zgodna z przepisami krajowymi i unijnymi oraz nadaje się do zamieszkania. Ponadto sprawdzane są metry kwadratowe i instalacje techniczne. Z tymi dwoma licencjami, następnym krokiem jest podpisanie aktu notarialnego i stajesz się właścicielem.

Gwarancje i ryzyko związane z zakupem nowego projektu lub off-plan

Nowe projekty nieruchomości w Costa del Sol to bezpieczne i stosunkowo wolne od ryzyka doświadczenie. Nowe projekty w pełni odpowiadają współczesnym standardom europejskim w zakresie bezpieczeństwa konsumentów. Wpłaty klientów zawsze trafiają bezpośrednio na konto depozytowe, lub są związane z gwarancją bankową. Kontrakty PPC są również bardzo rozbudowane i mają na celu wyeliminowanie wszelkich niewiadomych. Banki straciły bardzo dużo na oportunistycznym rozwoju nieruchomości we wczesnych latach 2000. W rezultacie wspierają one tylko realistyczne i solidne projekty oraz egzekwują gwarancje klientów. W ciągu ostatnich 10 lat nie było żadnego projektu nieruchomości, który doprowadziłby klienta do utraty inwestycji.

Korzyści z zakupu nowej inwestycji lub off-plan

Kupno mieszkania lub willi poza planem lub w fazie początkowej ma wiele zalet. Najbardziej widoczną zaletą jest niższa cena w porównaniu z nieruchomością gotową pod klucz. Wartość nieruchomości jako gotowego produktu jest wyższa, ponieważ wielu nabywców nieruchomości poszukuje nieruchomości gotowych pod klucz. Ponadto na rynku w większości lat obserwuje się ogólny wzrost cen, średnio o 2-3% rocznie. Wreszcie deweloperzy nowych projektów często podnoszą ceny z każdym kolejnym etapem, średnio o 3 - 7%. W sumie wzrost wartości nieruchomości czyni zakup nieruchomości poza planem bardzo atrakcyjnym. Z doświadczenia można powiedzieć, że średni wzrost cen dla willi na sprzedaż jest pomiędzy 15-25%.

W przypadku mieszkań w nowych inwestycjach, obserwujemy podobne wzrosty rzędu 15-35%. Kolejnym efektem bycia w gronie pierwszych nabywców jest możliwość wyboru najlepszej lokalizacji i widoków. Penthousy w nowych inwestycjach sprzedają się szybko, co wynika z wysokiego popytu. Aspekt finansowania, jak opisano powyżej, również uatrakcyjnia zakup dzięki bardzo elastycznym płatnościom. Dzięki odpowiednim wskazówkom i poradom, nasi klienci nigdy nie żałują swoich inwestycji poza planem.

Nowe inwestycje w Esteponie

Estepona jest miastem rozwijającym się, z dużą ilością nowych inwestycji w trakcie realizacji. Nowe budownictwo to głównie kompleksy apartamentów, zlokalizowane w centrum miasta i jego okolicach. W centrum miasta są to głównie ekonomiczne apartamenty na sprzedaż, w przedziale cenowym od 150-500.000 €. Na wschód od Estepony znajduje się kilka nowych luksusowych inwestycji w budowie, w cenie od 500.000-2.500.000 €. Na północ od centrum miasta znajduje się szeroka gama apartamentów na sprzedaż w cenach od 150.000-4.000.000 €. Estepona nie ma żadnych problemów z planowaniem urbanistycznym. Gmina Estepona rozciąga się od Casares aż do San Pedro de Alcantara. Obecnie trwające nowe inwestycje to:

Krawędź

Luksusowe apartamenty przy plaży na wschód od portu Estepona. The Edge wyróżnia się spektakularnym designem, inspirowanym nowoczesnymi superjachtami. Skrzydlate linie i naturalne materiały są używane w tych apartamentach na sprzedaż. Bloki są rozmieszczone w kształcie spirali, maksymalizując widok na morze dla każdego apartamentu na sprzedaż. The Edge rozpoczął się w 2016 roku i będzie gotowy pod klucz pod koniec 2019 roku. Początkowe ceny zaczynały się od 400.000 €, a najdroższe penthousy osiągną szczyt na poziomie 2.000.000 €. The Edge jest wielkim sukcesem i oferuje bardzo unikalny produkt. W The Edge są jeszcze mieszkania do kupienia

Wyspa

Luksusowe kamienice w fantastycznej lokalizacji przy plaży. Kilka minut do portu Estepona i bezpośrednio do szerokiej, piaszczystej plaży. Wyspiarskie kamienice mają 3 lub 4 sypialnie, zaprojektowane są w nowoczesnej, ale ciepłej architekturze. Każdy dom jest od 150-250 m2 i mają mały ogród, a niektóre również korzyści z widokiem na morze. Wyspa rozpoczęła się w 2017 roku i oczekuje się, że zakończy się jako klucz-gotowy w 2019 roku.

Emare

Emare jest małym, luksusowym osiedlem położonym na północ od miasta, na Nowej Złotej Mili. Tylko 16 apartamentów przy plaży, z niesamowitym widokiem na morze tworzy Emare. Apartamenty na sprzedaż mają od 3 do 5 sypialni i minimum 120 m². Dbałość o szczegóły i jakość materiałów jest na najwyższym poziomie. Właściciele apartamentów w Emare będą mogli cieszyć się wspólnym basenem i Spa, siłownią i wyjątkową lokalizacją przy plaży. Emare rozpoczęte w 2018 roku i będzie gotowe pod klucz pod koniec 2019 roku.

Las Olas

Las Olas jest małym i butikowym osiedlem położonym kilka minut na wschód od miasta Estepona. Zaprojektowane w nowoczesnym stylu, z białymi i beżowymi powierzchniami, Las Olas idealnie wpasowuje się w otoczenie. Tylko 54 apartamenty składają się na tę nową inwestycję, która może poszczycić się fantastycznymi widokami, przestronnymi pokojami i kuchniami na otwartym planie. Ceny wahają się od 250.000-400.000 €, a apartamenty sprzedają się szybko. Rozpoczęty na początku 2018 roku, Las Olas jest gotowy dla swoich nowych właścicieli pod koniec 2019 roku.

Mirador de Estepona Golf

Ekskluzywna i nowoczesna inwestycja, położona bardzo blisko pola golfowego Estepona Golf. Apartamenty i penthouse'y na sprzedaż posiadają panoramiczne widoki zarówno na pole golfowe jak i na morze. Pochodzą od renomowanego dewelopera, ich jakość jest wyjątkowa, a materiały starannie dobrane. Większość apartamentów na sprzedaż posiada duże tarasy, a południowo-zachodnia orientacja maksymalizuje ilość słońca. Właściciele w Mirador de Estepona Golf mogą korzystać z dużego basenu i oddzielnego basenu dla dzieci w przerwach między wygrzewaniem się na słońcu. Apartamenty w tym nowym rozwoju oferują zarówno kryty, jak i podziemny parking. Uruchomiony w 2018 roku Mirador de Estepona Golf jest gotowy dla swoich nowych właścicieli domów w 2020 roku.

The View Estepona

Widok jest mała enklawa luksusowych willi z niesamowitym panoramicznym widokiem, do gór i oceanu. Położony na szczycie małego grzbietu górskiego, prywatność jest w górnej części, a jednak tylko kilka minut w dół do wybrzeża. Wille w tym nowym rozwoju oferują 3 lub 4 sypialnie i duże działki o powierzchni około 1.000 m². Ten nowy projekt willi jest budowany na wzgórzach Selwo, tuż nad parkiem Selwo Safari. Wysokiej jakości materiały, otwarte kuchnie i nowoczesna architektura to jeden z powodów sukcesu tej nowej inwestycji. Wprowadzone na rynek w 2019 roku wille na sprzedaż w The View będą gotowe dla swoich nowych właścicieli pod koniec 2020 roku.

Nowe inwestycje w Marbelli

W 2018 roku miasto Marbella wydało licencję na budowę wielu nowych inwestycji, po wielu latach zastoju. W wyniku ciężkiego rozwoju Marbelli w ostatnich dziesięcioleciach, istnieje ograniczona liczba dobrych działek w lewo z miejscem na nowe inwestycje. Te w budowie są bardzo atrakcyjne, a ceny są często w wyższym przedziale. Poniżej znajduje się top 5 z najbardziej popularnych nowych projektów w Marbelli, obecnie w budowie.

Apartamenty La Meridiana

La Meridiana Suites to wybór luksusowych apartamentów w zamkniętej społeczności na Złotej Mili. Apartamenty w tej nowej inwestycji są bardzo przestronne i wyposażone w luksusowe materiały i rozwiązania w całym budynku. Urbanizacja La Meridiana Suites oferuje zarówno Spa, siłownię, jak i usługi concierge oraz oczywiście 24-godzinną ochronę. Apartamenty dostępne są z 2-4 sypialniami, a apartamenty typu penthouse z prywatnym basenem na dachu. Ten nowy rozwój znajduje się w bliskiej odległości od słynnego hotelu Puente Romano i The Golden Mile. Uruchomiony w 2018 roku La Meridiana Suites jest gotowy dla swoich nowych właścicieli pod koniec 2019 roku.

Dziewięć Lwów

Na wzgórzach Nueva Andalucia, nowy rozwój Nine Lions jest w budowie. Bardzo duże apartamenty od 2 do 5 sypialni, w tym 250 m² penthousów z niesamowitymi panoramicznymi widokami. Rozmieszczone w 9 blokach, każdy apartament jest bardzo prywatny i posiada duży taras. Materiały użyte w Nine Lions są wysokiej jakości, a rozkład jest nowoczesny i przestronny. Świetna opcja na zakup nowego apartamentu w atrakcyjnej okolicy. Wprowadzony na rynek w 2018 roku, ten nowy rozwój jest gotowy dla swoich właścicieli w 2019 roku.

Palo Alto

W górach tuż nad Marbellą, luksusowy nowy rozwój Palo Alto jest w budowie. Nowoczesna i lekka architektura w połączeniu z bujnym otoczeniem sprawiły, że ten nowy rozwój stał się natychmiastowym sukcesem. Panoramiczne widoki na góry i morze oraz na całą Marbellę to coś, czym większość apartamentów będzie się cieszyć. Palo Alto oferuje szeroki wybór apartamentów, od 70m², apartamenty z 2 sypialniami do 5 sypialni penthousów, obejmujących ponad 250m². Ceny zaczynają się od około 400.000 €, a budowa rozpoczęła się w 2018 roku, a pierwsze apartamenty będą gotowe w 2020 roku.

pl_PLPolski