Deposiidi- ja broneerimisleping
Tagatisraha maksmine on esimene samm kinnisvara ostmiseks ja selle turult kõrvaldamiseks. Hispaanias kinnisvara ostes on sissemakse summa minimaalselt 6 000 € ja kuni 10% vara väärtusest. See tuleks maksta kas arendajale, teie agentuurile, ostja esindusele või teie advokaadile. Deposiidiga kaasneb alati broneerimisleping, milles sätestatakse tingimused. Vara broneerimiseks mõeldud tagatisraha tavaliselt ei tagastata. Erandeid võib teha näiteks juhul, kui hüpoteek vajab kinnitamist või kui on lahendamata juriidilisi küsimusi.
Kontrollime alati kõiki broneerimisdokumente ja kontrollime tingimuste mõistlikkust. Tagatisraha saate maksta pangaülekandega, krediitkaardiga või mõnel juhul sularahaga. Müüjate esindaja (agentuur) ja teie allkirjastate broneerimislepingu, mis seejärel kehtib koos maksetõendiga. Kui broneerimisleping on sõlmitud ja deposiit on paigas, on vara praegu teie päralt. Järgmine samm on kas eraõiguslik ostuleping (PPC) või otse notarile, et aktidele alla kirjutada!
Nõuetekohane hoolsus
Nõuetekohane hoolsus on protsess, mille viib läbi teie advokaat, ja see on kinnisvara ostmisel väga oluline aspekt. Hispaania võla-, kinnisvara- ja ehituslitsentside haldussüsteem on väga keeruline. Seetõttu on vara kõigi aspektide põhjalikuks kontrollimiseks vaja kogemusi. Tasumata maksud, kogukondlikud tasud, eeskirjade eiramine ja olemasolevad hüpoteegid ilmnevad hoolsuskohustuse käigus. Teie advokaat teavitab teid kõigi rikkumiste tagajärgedest ja lisab selle eraõiguslikule ostulepingule. Samuti on võimalik säilitada PPC, kuni need asjad on paigas. On võimalik läbi viia hoolsuskohustust, kuid me ei soovita seda teha. Hispaanias kinnisvara ostes kaalub advokaaditasu kaugelt üles võimalikud probleemid ja tüsistused.
Eraostuleping (PPC)
Eraostuleping on juriidiliselt siduv dokument, mis kirjeldab vara soetamise tingimusi. See sätestab kõik teie ja müüja vahel kokku lepitud eritingimused ning asendab broneerimislepingu täielikult. Leping allkirjastatakse tavaliselt ühe kuu jooksul pärast deposiidi tasumist ja see kehtib kuni kinnisvara ostu allkirjastamise päevani notaris. Oluline on eraõiguslikku ostulepingut üksikasjalikult uurida, eriti plaanivälise vara ostmisel. Selle põhjuseks on mis tahes tingimused vara müümiseks enne valmimist, viivitused ja nii edasi.
Kui mõlemad pooled lepivad tingimustes kokku, kirjutate müüja ja teie alla eraõiguslikule ostulepingule. Kui eraõiguslik ostuleping on sõlmitud, on tavaline maksta 10%, millest on lahutatud juba makstud tagatisraha. Kui müüja täidab oma kohustusi, siis seda makset ei tagastata, kas olete teel Hispaaniasse kinnisvara ostmiseks.
Allkirjastamine notari juures
Kui kõik ülaltoodud sammud on läbi viidud, on lõpuks kätte jõudmas suur päev. Notaris allkirjastatakse uus akt ja olete ametlikult ostnud kinnisvara Hispaanias! Notaris käivad advokaadid ja notar läbi kõik dokumendid ning tagavad, et kõik oleks õige. Notar selgitab teile ka otse või tõlgi vahendusel, mis on protsess. Kõigil kokkuleppel allkirjastatakse uus akt ametlikult ja tembeldatakse. Sellest hetkest alates saate nüüd Hispaaniasse helistada oma kinnisvaraomanikule! Ärge unustage kaasa võtta oma passi või isikutunnistust, sest ilma te ei saa aktile alla kirjutada.