Kinnisvara ostmine Hispaanias

Hispaaniasse kinnisvara ostmine on suure põnevuse algus. Esimene samm, mille üle peate otsustama, on teie eelarve. Hispaanias kinnisvara ostes on ostukulud umbes 13-14% (vt selle artikli allosa). Ostukulud on eriti olulised, kui finantseerite oma ostu. Hispaania pangad rahastavad kuni 80% kinnisvara hinnast, välja arvatud kulud. Kui vajate rahastamise kohta rohkem nõu, teeme koostööd mitme panga ja finantsmaakleriga ning aitame meeleldi.

Müüdava kinnisvara otsimisel pidage meeles, et meil on juurdepääs kõigile müüdavatele kinnistutele. Osaliselt võrgustike kaudu, kus me oleme osa, ja osalt tänu headele suhetele teiste agentuuridega. Seetõttu ei pea te kaasama paljusid erinevaid agentuure ega agente, vaid ainult ühte või kahte. Kui olete valmis Hispaaniast oma unistuste vara leidma, minge üle kinnisvara müügiks. Selles juhendis kirjeldame Hispaania kinnisvara ostmise protsessi ja selgitame erinevaid samme. Kui soovite mõnda lisateavet, võtke meiega ühendust. Võite kirjutada otse-vestluses, saada meile kirivõi helistage meile

Deposiidi- ja broneerimisleping

Tagatisraha maksmine on esimene samm kinnisvara ostmiseks ja selle turult kõrvaldamiseks. Hispaanias kinnisvara ostes on sissemakse summa minimaalselt 6 000 € ja kuni 10% vara väärtusest. See tuleks maksta kas arendajale, teie agentuurile, ostja esindusele või teie advokaadile. Deposiidiga kaasneb alati broneerimisleping, milles sätestatakse tingimused. Vara broneerimiseks mõeldud tagatisraha tavaliselt ei tagastata. Erandeid võib teha näiteks juhul, kui hüpoteek vajab kinnitamist või kui on lahendamata juriidilisi küsimusi.

Kontrollime alati kõiki broneerimisdokumente ja kontrollime tingimuste mõistlikkust. Tagatisraha saate maksta pangaülekandega, krediitkaardiga või mõnel juhul sularahaga. Müüjate esindaja (agentuur) ja teie allkirjastate broneerimislepingu, mis seejärel kehtib koos maksetõendiga. Kui broneerimisleping on sõlmitud ja deposiit on paigas, on vara praegu teie päralt. Järgmine samm on kas eraõiguslik ostuleping (PPC) või otse notarile, et aktidele alla kirjutada!

 

Nõuetekohane hoolsus

Nõuetekohane hoolsus on protsess, mille viib läbi teie advokaat, ja see on kinnisvara ostmisel väga oluline aspekt. Hispaania võla-, kinnisvara- ja ehituslitsentside haldussüsteem on väga keeruline. Seetõttu on vara kõigi aspektide põhjalikuks kontrollimiseks vaja kogemusi. Tasumata maksud, kogukondlikud tasud, eeskirjade eiramine ja olemasolevad hüpoteegid ilmnevad hoolsuskohustuse käigus. Teie advokaat teavitab teid kõigi rikkumiste tagajärgedest ja lisab selle eraõiguslikule ostulepingule. Samuti on võimalik säilitada PPC, kuni need asjad on paigas. On võimalik läbi viia hoolsuskohustust, kuid me ei soovita seda teha. Hispaanias kinnisvara ostes kaalub advokaaditasu kaugelt üles võimalikud probleemid ja tüsistused.

 

Eraostuleping (PPC)

Eraostuleping on juriidiliselt siduv dokument, mis kirjeldab vara soetamise tingimusi. See sätestab kõik teie ja müüja vahel kokku lepitud eritingimused ning asendab broneerimislepingu täielikult. Leping allkirjastatakse tavaliselt ühe kuu jooksul pärast deposiidi tasumist ja see kehtib kuni kinnisvara ostu allkirjastamise päevani notaris. Oluline on eraõiguslikku ostulepingut üksikasjalikult uurida, eriti plaanivälise vara ostmisel. Selle põhjuseks on mis tahes tingimused vara müümiseks enne valmimist, viivitused ja nii edasi.

Kui mõlemad pooled lepivad tingimustes kokku, kirjutate müüja ja teie alla eraõiguslikule ostulepingule. Kui eraõiguslik ostuleping on sõlmitud, on tavaline maksta 10%, millest on lahutatud juba makstud tagatisraha. Kui müüja täidab oma kohustusi, siis seda makset ei tagastata, kas olete teel Hispaaniasse kinnisvara ostmiseks.

 

Allkirjastamine notari juures

Kui kõik ülaltoodud sammud on läbi viidud, on lõpuks kätte jõudmas suur päev. Notaris allkirjastatakse uus akt ja olete ametlikult ostnud kinnisvara Hispaanias! Notaris käivad advokaadid ja notar läbi kõik dokumendid ning tagavad, et kõik oleks õige. Notar selgitab teile ka otse või tõlgi vahendusel, mis on protsess. Kõigil kokkuleppel allkirjastatakse uus akt ametlikult ja tembeldatakse. Sellest hetkest alates saate nüüd Hispaaniasse helistada oma kinnisvaraomanikule! Ärge unustage kaasa võtta oma passi või isikutunnistust, sest ilma te ei saa aktile alla kirjutada.

Kinnisvara leitud!

Deposiidi- ja broneerimisleping

Nõuetekohane hoolsus

Eraostuleping PPC

10% makse

1–8 nädalat

Allkirjastamine notari juures

Lõppmakse

Teile kuulub vara!

Ostukulud Hispaania kinnisvara ostmisel

 • 1,2 % (umbes) Notari- ja kinnisvararegistri tasud - mõlemad tasud on fikseeritud sõltuvalt vara või krundi hinnast ja suurusest
 • 1,5% tempelmaks ainult uusehitiste jaoks - makstakse valitsusele ja pole kaubeldavad
 • 1% Advokaaditasud - advokaadi üldine tasu ja harva kaubeldav
 • Ülekandemaks (ITP) või IVA. Siirdemaksu rakendatakse mis tahes olemasolevale kinnisvarale või krundile ning IVA rakendatakse uutele kinnistutele ja plaanivälistele projektidele või kinnistutele
  • Ülekandemaks (ITP)
   • 0-400.000 = 8%
   • 400 000 - 700 000 = 9%
   • 700 000 -> = 10%
  • 10% käibemaks (IVA) arendajalt ostetud uhiuuselt kinnistult (koos kinnistuga müüdavad villad, linnamajad, korterid, krundid, äripinnad ja garaažid)
  • Kinnisvara, mille ettevõte on omandanud eesmärgiga müüa 5 aasta jooksul, maksab ainult 2% ITP
 • Krundid ja äripinnad peavad maksma 21% käibemaksu (IVA), kui tehing tehakse kahe ettevõtte vahel.

Edasimüügi vara 10-12% maks

 • Notar ja register 1,2%
 • Advokaat 1%
 • ITP 8-10%

Uus vara 13,7% maks

 • Notar ja register 1,2%
 • Advokaat 1%
 • Templimaks 1,5%
 • IVA 10%

Mida peate ostma kinnisvara Hispaanias

 • NIE number
  • NIE number on teie ametlik maksunumber ja sellel on palju eesmärke. See on Hispaania peamine identifitseerimisvorm. Politseijaoskonda pääsemine maksis umbes 25 €, kuid see võib olla pikk protsess. Teie advokaat täidab sageli seda ülesannet ja soovi korral saame ka aidata.
 • Pass
  • Pass või riiklik isikut tõendav dokument on vajalik algsel kujul.
 • 6.000 € (või rohkem) vara broneerimiseks, makstakse krediitkaardi, pangaülekande või sularahas.
 • Hispaania pangakonto on vajalik, kui teil on Hispaanias kinnisvara. Sellelt kontolt võetakse automaatselt vett, elektrit ja makse.
etEesti